Ako pokožka starne vekom?

Vek so sebou prináša skúsenosti, múdrosť a množstvo kožných problémov. Postupným starnutím sa zhoršuje hojivá kapacita pokožky a tvorba niektorých látok ako kyselina hyalurónová, elastín, alebo kolagén. Preto je dôležité venovať pleti osobitnú starostlivosť po 30.

Pozrime sa, čo všetko vaša pokožka prežije po dosiahnutí veku 30 rokov:

1. Vyzerá zoslabnuto a bez lesku
Po určitom veku sa váš pomer výmeny buniek spomalí. To spôsobí, že sa odumreté bunky pokožky hromadia na povrchu, čím pleť pôsobí matne a bez lesku.

2. Môže byť dehydratovaná a suchá
Bez ohľadu na to, či ste v minulosti mali suchú pokožku, existuje šanca, že vaša pokožka začne byť suchá a šupinatá po 30. Ako starnete, produkcia kožného mazu v pokožke sa tiež znižuje.

3. Prvé známky starnutia
Vaša pokožka je zložená z bielkovín, ktoré jej dodávajú pružnosť a silu, ktorú vyžaduje, aby vyzerala žiarivo a zdravo. Postupným starnutím sa produkcia týchto bielkovín vo vašej pokožke spomaľuje. UV žiarenie v priebehu rokov môže tiež prispieť k poklesu produkcie týchto bielkovín. To má za následok vznik vrások a jemných liniek.

4. Môžu sa objaviť tmavé miesta
Na pokožke si môžete všimnúť tmavé škvrny. Stáva sa to kvôli dlhoročnému pobytu na slnku, ktoré môže stimulovať bunky produkujúce pigment k rýchlej nadprodukcii melanínu.

5. Môže sa u vás vyskytnúť precitlivenosť
Ako starneme, produkcia oleja v tele sa spomaľuje. To môže mať za následok zmenu typu pokožky. Všimnete si, že vaša pokožka je v porovnaní s predchádzajúcou (v mladôsm veku) menej mastná. Suchá pokožka môže tiež viesť k jej precitlivenosti, čo vedie k alergickým reakciám na takmer všetko, čoho sa vaša pokožka dotkne.

Čo nám pomôže pri udržiavaní krásnej a zdravej pleti?

Vhodne zvolená kozmetika

Výber správnej kozmetiky je kľúčom číslo 1. Kozmetika s obsahom niekoľko druhov kyseliny hyalurónovej vám zabezpečí správnu hydratáciu v každej vrstvy kože.

Vhodne zvolená žehlička

Výber správnej žehličky je kľúčom číslo 2. Na trhu existujú galvanické, mikroprúdové, fotónové a mnohé iné kozmetické prístroje. S výberom vám radi poradíme. 

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová sa vekom stráca a preto je potrebné ju dodať telu vo forme výživových doplnkov. 

Kolagén

Kolagén sa vekom stráca a preto je potrebné ho dodať telu vo forme výživových doplnkov napr. vo forme rybieho kolagénu, alebo hovädzieho kolagénu.