Výber vhodnej kozmetiky je veľmi dôležitý. Vyberajte kozmetiku podľa typu pleti, podľa vášho problému a podľa vekovej kategórie.

Kozmetika do 35 rokov

Od 25 roku sa produkcia kyseliny hyalurónovej znižuje a začínajú sa objavovať prvé vrásky. Nie je dobré to ignorovať a čakať dalších 5 rokov na prehĺbenie vrások. V tomto veku sa odporúča používať kozmetiku na báze kyseliny hyalurónovej. Tá dodá pokožke dostatok vlhkosti a zabráni prehlbovaniu vrások, ako aj vzniku nových vrások.

Na čistenie pleti odporúčame kozmetickú radu Devee Clear Skin, ktorá je jemná k pokožke a vyčistí pokožku do hĺbky.

Na vnášanie prípravkov odporúčame kozmetickú radu Wellmaxx Hyaluron5, alebo Devee Hyaluron. Devee Hyaluron obsahuje 2 druhy kyseliny hyalurónovej a rada Wellmaxx Hyaluron5 obsahuje až 5 druhov kyseliny hyalurónovej. Rôzne molekuly a rôzne typy kyseliny hyalurónovej prenikajú do rôznych vrstiev pokožky a preto kozmetika s obsahom viacerých molekúl je oveľa účinnejšia, ako kozmetika, ktorá obsahuje len minimum kyseliny hyalurónovej a len v jednej forme.


Kozmetika nad 35 rokov

Od 35 rokov, keď pokožka má viditeľné vrásky odporúčame kombináciu kyseliny hyalurónovej a ďalšej účinnej látky ako je buď kaviár, alebo peptidy. 

Kaviár

Hodnotný kaviárový extrakt nájdete napríklad v rade Devee Caviar, ktorá má výnimočné anti-aging účinky. Kombinácia výživného kaviárového extraktu s ďalšími vysoko účinnými aktívnymi morskými zložkami je pre pleť vysoko prospešná. Aktívne zložky z mora sú dokonalou výživou pre starnúcu pleť. Tieto produkty boli vyvinuté na základe výsledkov moderného vedeckého výskumu a disponujú obrovským potenciálom na pomoc v boji proti predčasnému starnutiu pleti. Okrem toho zlepšujú výživu pleti a prinášajú dokonalejšiu regeneráciu pokožky.

Peptidy

Wellmaxx Cellular Lift priniesol na trh kozmetickú radu bunkový liting, ktorý je založený na báze dvoch aktívnych peptidov. Každý peptid komunikuje s telom trochu inak. Niektoré peptidy nanesením na pleť hovoria mozgu, aby produkoval viacej kolagénu a kyseliny hyalurónovej, iné zase, aby spustil regeneračné procesy a omladenie. Medzi tie najdokonalejšie a najmodernejšie a zaroveň najúčinnejšie peptidy patrí aj dobre známy Matrixyl 3000, ktorý je súčasťou celej rady Wellmaxx Cellular Lift. Okrem peptidu Matrixyl 3000, Wellmaxx Cellular lift obsahuje aj peptid Syn-Coll a kyselinu hyalurónovú.

Matrixyl 3000

Účinky Matryxilu 3000 sú dobre známe plastickým lekárom, kozmetičkám, ale už aj bežným zákazníkom, ktorí si doprajú kvalitnú kozmetiku na báze bunkového liftingu. Matrixyl 3000 je jeden z najefektívnejších aktívnych ingrediencií proti vráskam v súčasnosti. Nemá žiadne vedľajšie účinky a je veľmi obľúbený aj medzi celebritami. Je to jeden z najlepších prostriedkov na odstraňovanie hlbokých vrások na čele a v okolí očí a úst. Nielenže vyhladzuje vrásky, ale aj zlepšuje elasticitu pleti, regeneruje kožné bunky a zvyšuje produkciu kolagénu.

Peptid Syn-Coll

Syn-Coll je peptid, ktorý stimuluje syntézu kolagénu a tým zvyšuje jeho produkciu a následne vrásky miznú. Účinok Matrixylu 3000 je spolu s peptidom Syn-Colll znásobený a pleť mladne rýchlejšie. Bol dokázaný ich synergický efekt. Preto spoločnosť Wellmaxx spojila ich účinok v rade Cellular Lift


A prečo práve tieto dve značky odporúčame?

  • Máme s nimi osobnú skúsenosť a viditeľne redukujú vrásky.
  • Sú na trhu dlhšie ako 20 rokov.
  • Obsahujú až 5 druhov kyseliny hyalurónovej (Wellmaxx Hyaluron5) v rôznych formách (s nízkou molekulárnou hmotnosťou, s vysokou molekulárnou hmotnosťou, cross polymér, zosieťovaná forma...) a kyseline hyalurónovej rozumejú.
  • Obsahujú peptid ako Matrixyl3000 (Wellmaxx Cellular Lift), ktorý sa považuje jeden z najúčinnejších peptidov na boj s vráskami.
  • Majú zdravotnú radu pre citlivú pleť proti vráskam (Wellmaxx Skineffect).
  • Majú kozmetickú radu vhodnú ku žehličkam, ktorá obsahuje vodivé formy (Devee Hyaluron).
  • Majú kozmetickú radu na čistenie pleti (Devee Clear Skin), ale aj v každej ostatnej kozmetickej rade nájdete kvalitnú čistiacu penu, emulziu, tonikum, alebo peeling.