Krém proti vráskam

Už mnohé ženy a muži od mladého veku investujú do krémov s nádejou, že budú mať zdravo vyzerajúcu pokožku. Aj keď je starnutie nezvratné, niektoré kozmetické produkty tvrdia, že dokážu zastaviť starnutie, resp. oddialiť starnutie. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sú zvedaví, aké neuveriteľné výsledky krémy proti vráskam ponúkajú, prečítajte si nižšie ich výhody.

1. Napnutie a hydratácia pokožky

Medzi príznaky starnutia patrí nadmerné vysúšanie a strata pevnosti a pružnosti pokožky. A práve krémy dokážu premastiť suchú pokožku a zlepšiť hydratáciu. Tým sa znižuje vznik šupiniek na pokožke, ktoré môžu viesť až k začervenaniu a vzniku ekzémov.

2. Získajme lesk

Medzi ďalšími dôvodmi, ktoré spôsobujú, že pokožka vyzerá staršie, je strata žiarivosti a lesku, ktoré  nám tiež pridávajú niekoľko rokov. Vďaka správnym krémom proti starnutiu je redukcia jemných vrások a mimických vrások zvládnuteľnejšia a obnova lesku dosiahnutelnejšia.

Aplikácia krému na tvár na postihnuté miesta dvakrát denne dodáva pokožke výživné látky. Pri kúpe krému si preštudujte aktívne ingrediencie. Dobrý krém by mal obsahovať prírodné oleje, niektoré vitamíny ako vitamín A, vitamín C, E alebo maslá.

3. Zvýšme si sebavedomie

Jedným z dôvodov, prečo sa spoliehame na produkty proti starnutiu, je ten, že sa chceme cítiť sebavedome a tieto krémy nám to pomôžu dosiahnuť. Pri správnej starostlivosti o pleť sa zmeny dejú postupne.

4. Pozitívny vplyv na naše zdravie

Tým, že stimulujeme naše sebavedomie, dominový efekt sa vzťahuje aj na naše celkové zdravie. Keď začíname akceptovať náš vzhľad, zvyšuje sa naša spokojnosť a tým sa aj upravuje hormonálna nerovnováha znížením produkcie stresových hormónov. Ak sa tak stane, môžeme za to poďakovať krémom proti starnutiu, ktoré používame, že nám priniesli sebadôveru.

5. Zabraňuje výskytu škvŕn a zmien tónov pleti

Väčšina krémov proti starnutiu obsahuje SPF najmenej 15. Takéto krémy na opaľovanie blokuje UVA a UVB lúče a chránia pokožku pred stareckými škvrnami a možným zafarbením. Zvyčajne sa dodáva s antioxidantmi, ako sú vitamíny E a C, ktoré bojujú proti poškodeniu buniek vo vašej pokožke. Pomocou krému môžete ošetriť nerovnomernú pigmentáciu.

Ak používate krém proti starnutiu s opaľovacím krémom, nezabudnite ho nanášať každé dve hodiny, najmä keď ste na slnku.

Kedy začať používať krém proti vráskam?

Odborníci sa zhodujú, že pokožka začína starnúť okolo veku 20 rokov a odporúčajú použitie krémov od 20-30 roku, pretože približne od veku 20 rokov sa produkcia kolagénu začína znižovať.

V prvom kroku postačuje použitie krémov raz denne na zlepšenie a udržanie hydratácie pleti. 

V neskoršom veku po tridsiatke je potrebné už pridať aj pleťové sérum, alebo hyalurónový gél.

Najlepší krém proti vráskam

Neexistuje odpoveď na to, ktorý je najlepší krém proti vráskam. Čo však platí je, že pleťové krémy treba striedať. Raz použite hyalurónový krém, potom siahnite po kréme s vitamínmi, potom zase s peptidmi.

Každá pokožka je iná. Niektorá má sklony k začervenaniu, iná ma zase sklony k akné. Preto treba hľadať také zloženie krému, ktorý vyhovuje typu danej pleti.

 • Na suchú pleť odporúčame mastnejšie krémy plné olejov a masiel.
 • Na mastnejšiu pleť odporúčame zase skôr pleťový fluid, nie pleťový krém, ktorý obsahuje menej olejov, ale stále pokožku hydratuje, ale nepremastňuje.
 • Pre aknóznu pleť takisto odporúčame skôr pleťový fluid, možno s prídavkom aloe vera, alebo retinolu.
 • Pre pleť bez lesku odporúčame skôr pleťové krémy s vitamínmi.
 • Pre pleť s jemnými vráskami jednoznačne treba používať krém s olejmi a kyselinou hyalurónovou.
 • Pre pleť s hbšími vráskami odporúčame bunkový lifting na báze peptidov.

Krémy podľa aktívnych ingredienciií

Krém s kyselinou hyalurónovou

Krémy s kyselinou hyalurónovou sú všetky krémy, ktoré obsahujú aspoň kvapku kyseliny hyalurónovej. Môže to byť krém, ktorý obsahuje len minimum, alebo krém, ktorý obsahuje vyššie množstvá a rozdielne molekuly kyseliny hyalurónovej. Niktoré dobré krémy a značky obsahujú až 5 druhov kyseliny hyalurónovej v jednom kréme od nízkomolekulárnej hmotnosti, po stredné molekuly, veľké molekuly, zosieťovanú formu, alebo cross polymér. Takáto kozmetika je už vo vyšších cenách, lebo obsahujú viacej akívnych látok vo vyšších množstvách.

Krém s retinolom

Krémy s retinolom sú vynikajúci pre mastnejšiu pleť, alebo pleť, ktorá má tendenciu tvoriť akné.

Retinol môže vyčistiť akné

Retinol môže byť práve to, čo potrebujete. Uvoľnením pórov retinol čistí pokožku a zabraňuje ďalšiemu prepuknutiu. Prirodzene, menej akné bude mať za následok menej jaziev po akné. Retinoidy navyše môžu zosilniť účinky iných krémov a gélov.

Retinol bojuje proti známkam starnutia

Môžete byť pokojní, keď viete, že retinol je jednou z najpoužívanejších a najštudovanejších zložiek proti starnutiu na trhu.

Retinol pomáha vyrovnať tón pleti

Jedným z mnohých pozoruhodných aspektov retinolu je to, že stimuluje premenu kožných buniek, čo sa prejavuje akousi "exfoliačným" účinkom. Matná a suchá pokožka vytvára miesto pre novú, jasnejšiu a vyrovnanejšiu pokožku vyzbrojenú zvýšenou hladinou kolagénu a elastínu. Hrubšia pokožka je pevnejšia a hladšia a má menej celkových nedokonalostí. Takže aj relatívne "bezproblémová" pokožka môže mať vyžarujúce účinky z retinolu.

Krém s kaviárom

Kaviár je jedným z najdôležitejších zdrojov vitamínov a minerálov ako A, D, B12, B6, draslík, vápnik, horčík, železo a bielkoviny. Kaviár bojuje so známkami starnutia na pokožke. Je to dokonalá ingrediencia proti starnutiu. Dodáva pleti lesklý vzhľad a zanecháva hodvábny nádych. 

Kaviár je plný vitamínov

Zložky ako vitamín A, vitamín C a vitamín E v obsahu kaviáru sú dôležité živiny pre imunitný systém. Vitamín A sa podieľa na raste všetkých buniek. Vitamín E je dôležitý, pretože hrá úlohu pri produkcii buniek a stavbe protilátok. Okrem toho vitamín E zabraňuje poškodeniu bunkovej membrány a zabraňuje zraniteľnosti buniek voči vírusom. Denná potreba vitamínu A u dospelého človeka je medzi 670 mikrogramami a 900 mikrogramami a potreba denného vitamínu E je 15 miligramov. Približne 28 gramov kaviáru, to znamená približne 1 polievková lyžica kaviáru, obsahuje 77 mikrogramov vitamínu A a obsahuje približne pol miligramu vitamínu E.

Kaviár je bohatý na esensiálne oleje

Omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nazývajú dobré tuky, sú užitočné na posilnenie imunitného systému. Omega-3 mastné kyseliny sa podieľajú na výrobe skupiny chemických látok nazývaných eikozanoidy. Eikosanoidy, zatiaľ čo stimulujú imunitný systém, zabezpečujú komunikáciu buniek. 

Kaviár je fontána mladosti

Najdôležitejším priaznivým účinkom kaviáru, ktorým je rybie vajce, je jeho vlastnosť regenerovať pokožku. Najmä ak sa na pokožke objavia príznaky starnutia, konzumácia kaviáru v určitých intervaloch prináša priaznivé výsledky. Niektoré kozmetické výrobky v skutočnosti začali vyrábať krémy na báze kaviáru na základe odporúčaní kozmetológov. Kaviár účinne odstraňuje vrásky, ktoré sa tvoria v oblasti tváre a ďalších častiach tela. Ďalším účinkom kaviáru na pokožku je to, že urýchľuje proces hojenia otvorených rán. Vitamín A, ktorý je jedným z antioxidačných vitamínov, zvyšuje odolnosť epitelových tkanív a bunkových membrán, najmä v pokožke a slizniciach, a omladzuje ich a chráni ich pred vplyvmi prostredia a chorobami. Úloha vitamínu A pri vývoji kolagénu tkaniva a obnova našej pokožky je obrovská a má úlohu opraviť poškodené kožné bunky.

Krém s aloe vera

Aloe vera pomáha upokojiť úpal zo slnka

Gél z aloe vera má chladivé vlastnosti a je protizápalový. Preto je jedným z najprirodzenejších prostriedkov na spálenie alebo spálenie pokožky od slnka. Je bohatý na antioxidanty a minerály, ktoré zvyšujú proces hojenia. 

Pomáha zvlhčovať pokožku

Na rozdiel od bežných zvlhčovačov zakúpených na trhu, gél Aloe Vera, keď sa používa ako zvlhčovací gél, nezanecháva mastný film na tvári a pokožke. V skutočnosti to je naopak - uvoľňuje póry a zjemňuje pokožku.

Môže byť použitý ako voda po holení. Je to preto, že gél z Aloe Vera pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a hojí popáleniny žiletkou a menšími zárezmi a porezaniami. Pomáha tiež pri liečbe suchej pokožky.

Podporuje hojenie rán

Teraz je známe, že Aloe Vera je veľmi prospešná pri popáleninách, porezaní a iných poraneniach. Je to preto, že Aloe Vera podporuje hojenie rán, to znamená, že skracuje dobu hojenia. Pomáha tiež zrýchliť reprodukciu kožných buniek až osemkrát. 

Bojuje proti starnutiu pokožky

Gél z aloe vera má dostatok vitamínu C a E, betakaroténu. Preto má vlastnosti proti starnutiu. Obsahuje tiež antimikrobiálne vlastnosti a je protizápalový. Pomáha tiež odstrániť škvrny na pokožke a redukovať jemné vrásky. Pomáha tiež zvyšovať produkciu kolagénu v tele a pružnosť pokožky.

Znižuje infekciu

Tí, ktorí trpia na akné, si nájdu odpočinok v Aloe Vera. Pomáha pri jemnom čistení a jeho antimikrobiálne vlastnosti ošetrujú pupienky bez toho, aby spôsobovali akékoľvek poškodenie pokožky. Je to antiseptikum, ktoré umožňuje ochranu pred baktériami. Aloe Vera obsahuje polysacharidy a giberelíny. Pomáhajú pri raste nových buniek a súčasne zmierňujú zápal a začervenanie. 

Zosvetľuje škvrny na tvári

Ako už vieme, Aloe Vera obsahuje látky na podporu reprodukcie kožných buniek, na potlačenie začervenania a na boj proti zápalom pokožky. Je to prírodná liečba strií a znamienok po akné. Na ošetrenie pehy a zosvetlenie stareckých škvŕn pridajte do gélovej zmesi trochu citrónovej šťavy. Je to jeden z dokonalých domácich liekov na žiariacu pokožku.

Krémy podľa pohlavia

Väčšina krémov je unisex, takže môžu byť používané aj ženami, aj mužmi. Na mnohé krémy vidieť hlavne reklamy propragované ženami, kedže práve ženy sú tie, ktoré sa o svvoju pleˇstarajú a do nej investujú. Niektoré značky sa orientujú špeciálne aj na krémy pre mužov, aj keď ich veľa nie je.

Krém proti vráskam pre ženy

Na trhu je množstvo krémov proti vráskam pre ženy, stačí si len vybrať.

Krém proti vráskam pre mužov

Krém proti vráskam sme našli napríklad v rade Dulcia Natural. Jedná sa o hydratačný krém pre mužov. 

Dulcia hydratačný krém pre mužov


Ľahký krém vytvorený pre potreby pokožky mužov. Mužská pokožka je hutnejšia a hrubšia, produkuje viac kožného mazu. Je odolnejšia voči nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia. No tým, že väčšina mužov si holí fúzy dochádza k odstráneniu vrstvičky kožných buniek a tým k narušeniu ochranného filmu na povrchu pokožky. Zloženie tohto krému myslí práve na požiadavky a špecifiká mužskej pokožky. Krém je vhodný pre chlapcov aj mužov v akomkoľvek veku. Krém sa rýchlo sa vstrebáva, zanecháva príjemný pocit a nádhernú vôňu. Aloe vera podporuje regeneráciu pokožky a jej rýchle ukľudnenie. Aloe vera ochraňuje organizmus pred nežiaducimi účinkami voľných kyslíkových radikálov, opravuje a regeneruje poškodené bunky a tkanivo, dokáže doviesť bunky imunitného systému na miesto poškodenia. Aloe vera je nesmierne bohatý na exogénne amonikyseliny, vitamíny zo skupiny A, C, E a tiež mikro - a makro častice, okrem iného: vápnik, sodík, draslík, mangán, chróm a zinok, zaisťujúce pokožke správnu výživu . Obsahuje látky so sťahujúcimi a antibakteriálnymi vlastnosťami. Ružová voda je známa svojimi antibakteriálnymi a hlavne hydratačnými účinkami. Bio jojobový olej je svojou štruktúrou veľmi podobný ľudskému kožnému mazu, má protizápalové účinky, pomáha regenerácii pokožky ale hlavne má veľmi silné hydratačné schopnosti a vyznačuje sa schopnosťou udržovať prirodzenú vlhkosť v pokožke. Vyhladzuje vrásky, tlmí prejavy starnutia pokožky, obnovuje tvorbu a samoobnovu kožných buniek a elasticitu pokožky. Je to úplne prirodzený olej, ktorý nevyvoláva alergické reakcie a preto je vhodný aj pre citlivú pokožku. Olej z makadamových orechov obsahuje vzácnu kyselinu palmitolejovou, ktorá zo všetkých nenasýtených mastných kyselín preniká najhlbšie do pokožky. Je prirodzeným a zvláčňujúcim olejom, ktorý napája suchú pokožku, pôsobí ako silný antioxidant, ktorý bráni poškodeniam bunkových membrán. Vďaka spojeniu zinku a nenasýtených mastných kyselín je vynikajúci pre zjemnenie a zvláčnenie pokožky. Má schopnosť hojiť a regenerovať. Hydratačný krém obsahuje vysoké množstvo vitamínu E a provitamínu B5. Vitamín E je silný antioxidant, Je potrebný pre ochranu buniek a jeho úloha spočíva predovšetkým v jeho antioxidačnej schopnosti. Má detoxikačné účinky, vychytáva v organizme voľné radikály. Spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív, podporuje regeneráciu buniek. Provitamín B5 vykazuje regeneračné, protizápalové a upokojujúce účinky. Pantenol je hygroskopický, účinne viaže na seba vodu a napomáha optimalizácii funkcií pokožky, zlepšuje regeneráciu zrelej pokožky zrýchlením metabolizmu buniek a stimulovaním ich obnovy. Pomáha udržiavať vlhkosť pokožky, posilňuje prirodzenú kožnú bariéru buniek. Použitie: Malé množstvo krému jemne vmasírovať na vyčistenú pokožku tváre, krku a dekoltu.

Krémy podľa typu pleti

Každý má iný typ pleti. Niekto môže mať mastnú, niekto zase suchú, zmiešanú, alebo normálnu. Suchá pleť je náchylnejšia na tvorbu ekzémov, začervenanie, ale aj tvorbu vrások. Pokiaľ máte suchú pleť tak vznik vrások môže začat vo veku 20 rokov. Závisí to teda aj od faktorov ako často sa opaľujete, ako sa o pleť staráte, či jej doprajete pravidelnú starostlivosť, alebo vôbec žiadnu. O suchú pleť sa odporúčame starať od veku 20 rokov, o masnejšiu od veku od 30 rokov.

Krémy proti vráskam pre suchú pleť

Dole nájdete odporúčania na krémy pre suchú pleť. Vybrali sme pre vás tri krémy s ktorými dosiahnete požadovanú hydratáciu. 

TOP1: Wellmaxx Hyaluron Absolute rich - Nemecká kozmetika
TOP2: Prírodné bambucké maslo Ťuli a Ťuli - Slovenská kozmetika
TOP3: Dulcia krém s lipidmi a vitamínom F - Slovenská kozmetika

TOP1:

www.hyaluron.sk

Wellmaxx Hyaluron5 day & night cream rich pleťový krém 50ml

Vyskúšajte, ako vaša suchá a dehydratovaná pokožka získava veľkolepé vyžarovanie vo dne aj v noci. Vďaka inovatívnemu zloženiu zanecháva krém s obzvlášť bohatými lipidmi a výživnými látkami pocit pevnej a regenerovanej pokožky. Cíti sa zdravo a uvoľnene a vyzerá optimálne mäkko. Jemne sa rozplývajúca starostlivosť dodáva pokožke zreteľne väčšiu vláčnosť, zmizne pocit napätia a poskytuje pokožke pocit pohody po dobu 24 hodín.

Bohatá a rozmaznávajúca starostlivosť 24 hodín pomáha redukovať viditeľné známky starnutia pokožky.

Je vhodný aj na extrémne suchú pleť.


Účinné látky:
5-násobná kyselina hyalurónová
Olej z makadamových orechov
Jojobový olej
Vitamín E.
Proteasyl ®
Hydrosystem AquaxylTM
Bambucké maslo

Prečo si vybrať Wellmaxx Hyaluron5?

 • kozmetická rada, ktorá hydratuje a vypína pleť
 • 5 druhov kyseliny hyaluronovej s molekulovou hmotnosťou 2000 kDa; 1500 kDa-1800 kDa; 5-300 kDa
 • ešte dokonalejšie preniknutie do pokožky a rozvinutie objemu naprieč tkanivami pokožky

TOP2:

www.tuliatuli.sk

Prírodné bambucké maslo 85 ml

Bambucké maslo môže pomôcť s niektorými z najčastejších problémov pokožky, ako sú kožné škvrny, zápaly, popáleniny a vrásky. Má protizápalové, antioxidačné a hydratačné vlastnosti, používa sa na liečbu ďalších kožných chorôb ako akné, ekzémy, psoriáza (lupienka) a artritída. Slúži na prevenciu vzniku strií počas tehotenstva, redukuje svalovú únavu a lieči dermatitídu. Bambucké maslo je extrémne zvlhčujúci a hydratačné, po aplikácii na pokožku poskytuje okamžitú jemnosť a hladkosť. V bambucké masle sú vo vysokých koncentráciách zastúpené mastné kyseliny a vitamíny, čo ho predurčuje ako ideálny kozmetickú prísadu v starostlivosti o pleť.

Surové bambucké maslo je bohaté na mastné kyseliny vrátane kyseliny olejovej, stearovej, linolovej, palmitovej a kyseliny arachidové. V značnej miere sú v ňom obsiahnuté vitamíny E, A a K, ktoré sú hlavnými faktormi zodpovednými za hydratačné účinky bambuckého masla na pokožku.

Vitamín A pôsobí ako regulátor kože, môže zmeniť nezrelé kožné bunky na zrelé a má schopnosť opraviť rôzne defekty kože, ako sú vrásky a akné.

Vitamín E je jedným z najdôležitejších ochrancov pokožky, spomaľuje prirodzené starnutie kože, vyhladzuje vrásky, hoja pokožku, predchádza vzniku jaziev a pôsobí protizápalovo.

Vitamín E v bambucké maslo tiež pomáha chrániť Vašu pokožku pred UV žiarením. Spomínané vlastnosti bambuckého masla pomáhajú pri liečbe ochorení pokožky hlavy, zmierňuje lupiny. Je ideálny na popraskané a suché päty, ruky, drsné lakte a kolená. Vďaka svojim úžasným liečebným a hydratačným vlastnostiam môže bambucké maslo zmierniť výskyt strií, vyhladiť celulitídu a celkovo zmäkčiť pokožku.

Skladujte na suchom a tmavom mieste bez prístupu priameho slnečného žiarenia. Odporúčame skladovať pri teplotách do 22 ° C.

TOP3:

www.dulcia.sk

Prírodný výživný pleťový krém s lipidmi a vitamínom F

100% vyrobený na Slovensku, 87.8% zložiek je z bioprodukcie. Tento krém predstavuje jedinečnú kombináciu účinných látok pre suchú, unavenú, nepoddajnú a nevýraznú pokožku, ktorá potrebuje okamžité prebudenie vo forme výživy. 

Hutný a veľmi výživný krém poskytuje intenzívnu starostlivosť o suchú, namáhanú a zrelú pokožku. Pokožku okamžite vyživuje, výrazne spomaľuje jej starnutie, zanechá ju vláčnu a hebkú. Intenzívny až regeneračný krém obnovuje jemnosť a pružnosť pokožky. Jeho jedinečná kombinácia aktívnych látok, vzácnych prírodných olejov a čistej ružovej vody robí krém naozaj jedinečným a mimoriadne účinným na suchú, presušenú až šupinatú pokožku. Veľmi vhodný je aj pre zrelú pleť, prípadne vynikajúci ako nočný regeneračný a výživný krém. Jeho mastnejšia konzistencia dodá aj tej najnamáhanejšej pokožke starostlivosť a ochranu. 

Spojenie vzácnych kožných lipidov, vitamínu F a bohatých olejov dodáva do podkožného tkaniva stratené lipidy, ktoré plnia ochrannú funkciu pokožky. Strata lipidov v pokožke zapríčiňuje zmeny v jej štruktúre, pokožka zhrubne, presušuje sa a tým sa znižuje jej elasticita a zvyšuje tvorba predčasných vrások. Hlboko výživný krém pôsobí na hydratačnú rovnováhu pokožky, podporuje prirodzenú tvorbu mazu, zvyšuje kožnú bariéru, ktorú následne nepoškodzuje vonkajšie prostredie. Štruktúra a celkové zloženie krému podporuje rýchle vstrebávanie kyseliny hyalurónovej do pokožky čím vedie k hľbkovej hydratácii pokožky, podporuje obnovu funcie lipidovej bariéry kože a jej zásobovanie základnými potrebnými zložkami, ktoré su schopné na seba viazať vodu a tým pokožku hydratovať.

Krémy proti vráskam pre mastnú pleť

Dole nájdete odporúčania na krémy pre mastnú pleť. Vybrali sme pre vás tri krémy s ktorými dosiahnete požadovanú hydratáciu.

TOP1: Wellmaxx Collagen Velvety fluid - Nemecká kozmetika
TOP2: Dulcia krém hodváb s aloe vera - Slovenská kozmetika
TOP3: Devee Caviar fluid - Nemecká kozmetika

TOP1:

www.kingray.sk

Wellmaxx Collagen velvety skin firming booster 24h fluid 50ml

Ľahká 24-hodinová starostlivosť o náročnú pleť. Táto výživná, mäkká textúra dodáva pokožke vysoko kvalitnú kyselinu hyalurónovú a ďalšie účinné látky na hydratáciu pokožky. 

Účinná látka Matrigenics® s minerálmi a esenciálnymi aminokyselinami pomáha dodávať dokonalé posilňovače pre optimalizáciu syntézy hyalurónu, kolagénu a elastínu. Pleť je intenzívne hydratovaná a žiarivo krásna.

Naneste na očistenú tvár ráno a večer.

 • kombinácia MatriGenics je patentovaná technológia, ktorá zvyšuje tvorbu kolagénu, kyseliny hyaluronovej a elastínu
 • Jojobový olej
 • Výťažky z hrozna
 • kyselina hyaluronová
 • vitamín E

TOP2:

www.hyaluron.sk

Dulcia Natural pleťový krém s Aloe vera a hodvábom 50ml

Zvláčňujúci pleťový krém, ktorého základom je hodnotné aloe vera, má nadýchanú krémovú konzistenciu. Účinky aloe vera v kréme pôsobia mierne anesteticky. Jeho bohaté zloženie pokožku prekrví až do jej najhlbších vrstiev. Obsah prírodných zložiek stimuluje kožné bunky, čím zvyšuje prietok krvi, a tým zabezpečuje zdravý stav pokožky. 

Krém je vhodný aj pri problematickejšej až aknóznej pleti. Kombinácia aloe vera s makadamovým olejom chráni pred bakteriálnymi poškodeniami kože, pozitívne pôsobí na udržiavanie zdravého vzhľadu pokožky. Obsah vzácneho oleja zo sladkých mandlí pokožku revitalizuje a podporuje jej hĺbkovú hydratáciu, vitalitu pleti a preventívne bojuje proti tvorbe vrások. Hodváb, ušľachtilý na pohľad, mäkký a poddajný na dotyk. Hodvábne proteíny nádherne zvláčnia pleť a prepožičajú jej podmanivú hebkosť a sviežosť. Hodvábne proteíny sú podobné bielkovinám, ktoré sa nachádzajú v ľudskej koži.Posilňujú ochrannú kožnú bariéru a prenikajú do hlbších vrstiev pokožky. Fungujú ako maličké špongie, ktoré optimálne regulujú zásoby vody v pokožke, dokážu naviazať na seba vlhkosť. Obsahujú látku fibrín, ktorý má proti starnúci efekt - vyhládza jemné vrásky a vyrovnáva povrch pleti, ktorá pôsobí pružnejším a vitálnejším dojmom..


TOP3:

www.laserprezivot.sk

Pleťový fluid s kaviárom (Devee Luxury Caviar Collection)

Jemná a skvostná denná emulzia je nielenže osviežujúca počas ranných kozmetikcých rituálov, ale aj vyživuje a vyhladzuje pleť počas celého dňa.

Jemný kaviárový extrakt a morský komplex s anti-vráskovým účinkom je dokonalosťou, ktorú vaša pleť ocení. Ultra-koncentrovaná formula v tomto fluide aktivuje prirodzené bunkové a reparačné funkcie pleti a zbavuje pleť únavy a stresu. Vďaka nízko- a vysoko-molekulárnej kyseliny hyalurónovej vaša pleť bude dostatočne hydratovaná a jej optimálna vlhkosť bude zachovaná, čo vedie k ochrane pleti pred predčasným starnutím. Pleť sa stáva vyhladenou, omladenou a regenerovanou.

Aplikujte na vyčistenú pleť každé ráno po aplikovaní pleťového séra.

Obsahuje:

 • Extrakt z kaviáru
 • Nízko-molekulárna kyselina hyalurónová
 • Vysoko-molekulárna kyselina hyalurónová
 • Extrakt z hnedých morských rias
 • Anti-aging a anti-vráskový komplex pozostávajúci z morského planktónu, kolagénu a tyrkysových rias
 • Skvalen