Pleťové sérum proti vráskam

V tomto článku sa dozviete, čo je pleťové sérum, ako sa používa, aký je rozdiel medzi krémom a sérum, a ktoré je pre vás vhodné.

Čo je pleťové sérum proti vráskam?

Séra sú zvyčajne ľahké formulácie, ktoré dodávajú aktívne látky. Spravidla sú tvorené menšími molekulami, obsahujú viacej aktívnych látok a veľmi ľahko sa absorbujú, takže na povrchu pokožky nezostávajú žiadne zvyšky, alebo vôbec nič. 

Séra sa tiež zameriavajú na rôzne typy pleti, či už ide o starnutie, rozjasnenie pleti alebo prevenciu akné. Aj keď bývajú nákladnejšie ako iné kozmetické produkty na starostlivosť o pleť, sú plné aktívnych ingrediencií. 

Čo je to hydratačný krém proti vráskam?

Hydratačné krémy používajú silnejšiu formu na vytvorenie fyzickej bariéry, ktorá blokuje hydratáciu a zabraňuje vysušeniu pokožky. Okrem toho vyživujú a hydratujú epidermu (najvyššia vrstva kože tvorená tukovými a olejovými kožnými bunkami) na udržiavanie vlhkosti.

Niektoré hydratačné krémy obsahujú prídavné látky proti starnutiu, takže majú pokožku dvojnásobnú úlohu (1. hydratáciu a 2. anti-aging).

Porovnanie pleťové sérum a krém resp. fluid

Odhalili sme, že séra sú ľahšie s menšími molekulami, zatiaľ čo hydratačné krémy majú hustejšiu a krémovejšiu konzistenciu. Séra sú určené na to, aby prenikali hlboko do pokožky a dodávali cielené účinné látky, zatiaľ čo zvlhčovače ako hydratačné krémy pomáhajú posilňovať povrch pokožky, účinnejšie na seba viazať bunky pokožky a pôsobia na povrchu pokožky tak, aby zvyšovali hydratáciu.

Hydratačné krémy, ale aj fluidy majú tiež väčšie molekuly ako séra. To znamená, že zvyčajne neprenikajú do pokožky tak hlboko alebo tak rýchlo ako séra. 

Preto odporúčma nasledovné: Najprv použite pleťové sérum proti vráskam na vyčistenú pleť a potom ho zastabilizujte hydratačným krémom.

Ako používať pleťové sérum?

Dole nájdete kroky ako aplikovať pleťové sérum. V prípade, že máte žehličku na pleť v prvom kroku použite funkciu čistenie pleti (Export) a v treťom ktorku použite funkciu na vnášanie aktívnych látok (import).


Aké je najlepšie sérum na pleť?

Na trhu je niekoľko druhov sér. Môžete si vybrať podľa účinnej látky, podľa účinku, alebo podľa značky.

Peťové séra podľa účinnej látky:

 • Hyalurónové pleťové sérum
 • Pleťové sérum s peptidmi (účinná látka je kyselina hyalurónová)
 • Pleťové sérum s retinolom (účinná látka je retinol)
 • Pleťové sérum s kaviárom (účinná látka je kaviár)

Pleťové séra podľa typu vrások:

 • mimické vrásky a hlboké vrásky - odporúčame peptidy ako Vinci02 alebo Syn Coll
 • stredne hlboké vrásky - odporúčame kombináciu kyseliny hyalurónovej s kaviárom, alebo kyseliny hyalurónovej viacerých typov - na trhu nájdete séra, ktoré obsahuje 1, 2, 3, 4, alebo 5 druhov kyseliny hyalurónovej v jednom.
 • jemné vrásky - odporúčame kyselinu hyalurónovu

Druhy kyseliny hyalurónovej

 • nízkomolekulárna kyselina hyalúronová
 • vysokomolekulárna kyselina hyalurónova
 • cross polymér zosieťovaná kyselina hyalurónová
 • kyselinu hyaluronovú zapudrenú v v lipozóme
 • Podľa molekulovej hmotnosti: 2 000 kDa; 1 500 kDa -1 800 kDa; 5-300 kDa

Porovanie pleťové séra

Devee Hyaluron sérum

www.hyaluron.sk

Toto hyalurónové sérum obsahuje 4 druhy kyseliny hyalurónovej - kyselinu hyaluronovú s malými molekulami, veľkými molekulami, zosieťovaný typ crosspolymér a kyselinu hyaluronovú zapudrenú v v lipozóme pre dlhodobé udržanie hydratácie v pokožke (postupné uvoľňovanie).

Toto sérum je vhodné do 40 rokov, pôsobí proti jemným a stredne hlbokým vráskam.

Devee Caviar sérum

www.laserprezivot.sk

Toto sérum obsahuje 2 druhy kyseliny hyalurónovej s nízkou a vysokou molekulovou hmotnosťou.

Výťažok z jemného kaviáru, kyselina hyalurónová s nízkou a vysokou molekulovou hmotnosťou a komplex proti vráskam vyrobený z tyrkysových rias bohatých na minerály, morského kolagénu a bretónskeho planktónu spolupracujú na posilnení systému prirodzenej ochrany a hydratácie.

Wellmaxx Cellular Lift sérum

www.kingray.sk

Koncentrované, hodvábne sérum na regeneráciu a spevnenie pokožky, určené na korekciu prejavov procesov prirodzeného starnutia pokožky. Komplex aktívnych zložiek stimuluje vitálne funkcie pokožky. Vďaka inovatívnej peptidovej technológii, zjemňuje a spevňuje pokožku zvnútra, čím sa dosahuje efektívna regenerácia. Maximálne vypínacie a spevňujúce účinky sa prejavujú tak, že pokožka je viditeľne plnšia a je pružnejšia a žiarivejšia. Vaša pleť bude vyzerať jemnejšia, hladšia a hebkejšia.

Wellmaxx Skineffect even skin serum

www.kingray.sk

Koncentrované hydrosérum regeneruje suchú a citlivú pleť. Ochranné rastlinné extrakty a ingrediencie zamerané proti starnutiu pomáhajú redukovať vrásky, začervenanie, podráždenie a bunkový stres. Hlavnou úlohou tohto séra je navrátiť pokožke rovnováhu. Sérum stimuluje syntézu elastínu, čím zlepšuje a zjemňuje štruktúru pleti, zlepšuje jej elasticitu a navracia lesk a jas.

Účinné látky

 • Štvor-násobná kyselina hyalurónová
 • Extrakt z guľôčky srdcovolistej
 • Prírodne dipeptidy
 • Extrakt z kadidlovníka

Dulcia Natural Exclusive Pleťové sérum 30 ml

www.dulcia.sk

Vysoko efektívne sérum pre zrelú a unavenú pokožku. Prinavráti jej mladší a revitalizovaný vzhľad. Na základe patentovanej probiotickej technológie sérum viditeľne znižuje znaky starnutia.

Peptidové pleťové sérum má jemnú a vláčnu konzistenciu. Je vysoko koncentrované a je schopné preniknúť hlboko do pokožky ktorej počas svojho prieniku dodáva aktívne zložky.

Obsahuje kyselinu hyalurónovú s nízkou molekulárnou hmotnosťou.

Prírodné pleťové sérum Dulcia Natural - Spevňujúce 30ml

www.dulcia.sk

Intenzívne omladzujúce sérum vďaka extraktu z levandule, ktorá pôsobí ako prírodný botox, pomôže vašu pleť posilniť, spevniť a tiež zredukovať vrásky. Má liftingový účinok, vďaka ktorému vypína kontúry tváre. Sérum obnovuje zásoby vody v pokožke, zlepšuje jej súdržnosť a stimuluje produkciu vlastného kolagénu.

Obsahuje kyselinu hyalurónovú s vysokou molekulárnou hmotnosťou.

Wellmaxx Hyaluron5 Collagen Booster sérum

www.hyaluron.sk

Toto koncentrované sérum obsahuje 5x kyselinu hyalurónovú + biomimetický peptid. Sérum pre obnovu kolagénu. Unikátny vzorec kyseliny hyalurónovej, obohatený o vysoko účinné tripeptidy, stimuluje produkciu kolagénu v pokožke, podporuje jej pružnosť a poskytuje lepšiu hustotu. Kontúry vyzerajú neporovnateľne pevnejšie, pokožka je veľmi vyživená a pokožka vyzerá pôsobivejšia, hladšia a rovnomernejšia. Stabilné vlákno podporujúce kolagén je tajomstvom mladistvo vyzerajúcej pokožky. Jedinečné zloženie, ktoré pomáha stimulovať produkciu kolagénu v pokožke.

5 druhov kyseliny hyaluronovej s molekulovou hmotnosťou 2000 kDa; 1500 kDa-1800 kDa; 5-300 kDa

Účinné látky:

 • 5-násobná kyselina hyalurónová
 • Syn®-Coll (biomimetický peptid)
 • Vitamín E

Dulcia Natural hydratačné sérum s kolagénom 30ml

www.hyaluron.sk

100% vyrobený na Slovensku, 87.2% zložiek je z bioprodukcie. Svieža jemná textúra podporuje hydratáciu pleti, dodáva jej svieži a mladistvý vzhľad. Kolagén účinne a znateľne vyživuje pokožku, ktorá je hladšia a pružnejšia. Jemné sérum oživí, napojí pleť trpiacu smädom. Pleti dodáva extra dávku hydratácie, udržiava v pleti vlhkosť čím zabezpečuje pokožke pružnosť a mladistvý vzhľad. Hydratačné sérum predstavuje vynikajúci regulátor vlhkosti v pleti počas celého dňa, reguluje tvorbu mazu v pokožke, zjemňuje jej póry. Rýchlo sa vstrebáva, pleť rozjasňuje, dodáva jej potrebnú energiu a sviežosť.

Účinky:

 • zvyšuje produkciu kolagénu
 • zjemňuje vrásky
 • napína pleť - lifting
 • zlepšuje hydratáciu pleti

Vlastnosti:

 • hydratačný
 • intenzívna starostlivosť
 • anti-aging

Dulcia Natural denné sérum - energizujúce

www.hyaluron.sk

Energizujúce pleťové sérum vyrobené na Slovensku, s garanciou 88,2% z bioprodukcie. Sérum okamžite vypína, revitalizuje, rozžiari a zjednotí unavenú pokožku. Jeho účinok je založený na báze taurínu rastlinného pôvodu extrahovaného z červenej riasy Jania Rubens, ktorá je kultivovaná v laboratórnych podmienkach. Taurín je aminokyselina, ktorá je veľmi dobre známa svojimi energizujúcimi vlastnosťami, stimuluje počet a dĺžku fibroplastov a tým posilňuje štruktúru pokožky. Má až 10x silnejší povzbudzujúci účinok na pleť ako syntetický taurín, zabezpečí bleskovú hydratáciu a zmaže príznaky únavy s okamžitým efektom.

Účinky

 • zlepšuje hydratáciu pleti
 • okamžite vypína unavenú pleť
 • po použití je pleť zásobená energiou, zjednotená a rozžiarená
 • revitalizuje bunky v pokožke
 • vytvára ochranný plášť pred pôsobením vonkajšieho znečistenia
 • chráni pred vplyvom modrého svetla
 • vhodné pre všetky typy pleti